Cellulit na udach a odpowiednie działania

Od nie dlugiego czasu zauwazylam na swoich udach cellulit. Jestem szczupla osoba,mam 170cm wzrostu i waze 53kg.Do tej pory nie mialam problemu z moim cialem. Prosze o porade,jak moge sie tego pozbyc?

Witam Panią,

Najlepszym sposobem na cellulit jest aktywność fizyczna! Proszę również zadbać o zdrową dietę. Nie należy sięgać po żywność mocno przetworzoną, bogatą w cukry proste, tłuszcze nasycone. Do tego proszę pić około 1,5-2l czystej wody mineralnej. U Pani cellulit nie jest spowodowany nadmiarem tłuszczu a zapewne jest to cellulit wodny lub wynikający z niezdrowej diety.
może Pani spróbować również masaży i peelingów. Idealnym peelingiem jest peeling kawowy. Osobiście polecam zrobić go z samych fusów kawy z dodatkiem grubego cukru i cynamonu. Fusy muszą być dość suche, najlepiej odlać na sitku nadmiar wody. Jeżeli peeling zbyt rozmoknie będzie miał gorsze działanie. Pod prysznicem delikatnie nawilżamy ciało wodą lub wodą z mydłem czy żelem. Następnie wcieramy peeling. Masujemy okrężnymi ruchami około 5min do tego celu można także użyć szorstkiej gąbki. Warto zawinąć część ciała peelingowaną w folie spożywczą i tak odczekać około 15min i zmyć.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

W wielkim skrócie powinno to wyglądać tak:

MAŁO
- tłuszczów nasyconych
- soli i cukrów
- alkoholu
- mocnej kawy i herbaty

DUŻO
- tłuszczów nienasyconych (orzechy, ryby, awokado)
- wody (2 l. dziennie)
- pełnowartościowego białka (ryby, chude mięso i chudy nabiał)
- ziół i przypraw (także ostrych - imbir, chilli)

plus codzienna aktywność fizyczna! pomocne i bardzo przyjemne są także masaże :)

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea