Cellulit na udach i pośladkach oraz otyłość brzuszna

Mam 18 lat, mam 168cm i waze 63 kg.. mam problem z celulitem na udach i pośladkach a mój brzuch wygląda jak piłka, gdyz kiedys sie odchudzałam i schudła 8kg zas teraz wróciłam do swojej poprzedniej wagi. Trenowałam bieganie ale z tego tez zrezygnowałam. Jaką diete stosowac aby odchudzic sie tyle samo ?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Powrót do masy ciała sprzed odchudzania mógł być efektem zbyt szybkiej jej utraty bądź też powróceniem do niewłaściwych nawyków żywieniowych.
Proponowałabym regularne spożywanie posiłków (najlepiej 5 dziennie), wybieranie pełnoziarnistych produktów zbożowych, chudego nabiału oraz wzbogacanie codziennego jadłospisu w świeże warzywa i owoce, przy jednoczesnej rezygnacji z kalorycznych przekąsek w postaci słodyczy, paluszków, chipsów itp.
Ponadto wskazane jest wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej - zależnie od możliwości codziennie, lub przynajmniej 4 razy w tygodniu po 45 min.
Taki tryb życia pomoże w stopniowej, ale i trwałej redukcji masy ciała.

Witam, zarówno kwestia cellulitu jak i dużego brzucha związana jest z dietą oraz aktywnością fizyczną. Przede wszystkim dbaj o właściwe nawodnienie organizmupij co najmniej 1,5-2 l płynów dziennie (wody mineralnej, herbaty ziołowej, herbaty zielonej, owocowej czy białej) unikaj natomiast napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier). To pomoże nie tylko zredukować tkankę tłuszczową na brzuchu, ale także wspomoże walkę z cellulitem, którego głównym wrogiem jest regularna aktywność fizyczna. Pamiętaj, że cellulit występuje u większości kobiet, dlatego nie jest niczym niezwykłym, że również borykasz się z tym problemem. Jesteś bardzo młoda, cały czas rośniesz i się rozwijasz – zadbaj o zrównoważoną i pełnowartościową dietę. Zapoznaj się z materiałami np. http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-pulapki-ktorych-trzeba-unikac http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy Pozdrawiam.