Cellulit na udach - jak się go pozbyć?

Mam 14 lat i wzrost 170, ważę ok. 61/63 kg, ale przez moje okropne uda wyglądam na 65. Jak się, tego pozbyć, czy jest jakaś dieta lub coś innego?
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jesteś w wieku dojrzewania, dlatego w Twoim przypadku dieta niskoenergetyczna jest wykluczona. Możesz zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz wybrać ulubioną formę aktywności fizycznej, aby lepiej się poczuć we własnym ciele, ale odchudzanie jest niewskazane.

Najlepszą metodą walki z cellulitem czy rozstępami jest połączenie diety z aktywnością fizyczną. Istnieją ćwiczenia fizyczne, które przyspieszają blaknięcie rozstępów. Należą do nich: szybki spacer, taniec, pływanie oraz stretching.

Duże znaczenie ma także ilość cynku w diecie. Udowodniono, że jego niedobór może sprzyjać rozwojowi tzw. pomarańczowej skórki. Jego naturalnym źródłem są: mięso, ryby, ostrygi, ziarna zbóż, pestki dyni, jaja, chude mleko, musztarda. Poza tym cynk znajdziesz także w warzywach, szczególnie cebuli, zielonym groszku, chrzanie, czosnku, brukselce czy burakach ćwikłowych.

Ważną witaminą w zwalczaniu cellulitu jest witamina B5, witamina C oraz E. Aby pokryć zapotrzebowanie na witaminę B5, musisz włączyć do swojej diety takie produkty jak: otręby pszenne, ryby, pestki słonecznika, ryby, orzechy, jaja, owoce awokado, pomarańcze, melony. Witaminę C znajdziesz w większości warzyw i owoców. Natomiast świetnym źródłem witaminy E będą tłoczone na zimno oleje oraz oliwa z oliwek, migdały oraz kiełki pszenicy.

Poza zalecanymi produktami, staraj się uporządkować swoje posiłki, tak aby zjadać je regularnie, ostatni posiłek 3 godziny przed snem lub zmniejszoną aktywnością. Duet dietetyczno-aktywnościowy przyniesie na pewno korzyści dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

Pozdrawiam,
Anna Kacperska