Cellulit w 12-tygodniu ciąży a odpowiednie działania

Koncze 12 tydz ciazy i zauwazylam ze pojawil mi sie cellulit na ramionach i w ogole jest bardziej widoczny. Wiem ze to teraz nie jest najwazniejsze ale moze jest cos co moge zrobic zeby chociaz ramionami nie straszyc? Masowac moge np z Elancylem? Cos jeszcze?

Proszę dbać o prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży, pomocna będzie rozmowa z dietetykiem. masaż ale tylko manualny jest u Pani dozwolony jeśli chodzi o górną część ciała. Pozostałe decyzje co do masażu i ćwiczeń a te są dozwolone w lekkiej formie proszę skonsultować z ginekologiem prowadzącym ciążę.

Może Pani oczywiście masować Elancylem lub kosmetykami dla kobiet w ciąży Mustela, eljek lub krem. Dobrze jest również wcierać zwykłą oliwkę dla dzieci. Poważniejsze zabiegi proszę zostawić na okres po urodzeniu dziecka. Życzę powodzenia.