Cellulogia i lipoliza iniekcyjna

Witam, chciałabym zasięgnąć profecjonalnej opinii na temat nurtującego mnie problemu. Mam tłuszczyk w okolicach pach który bardzo nieestetetycznie wygląda. Jest to niestety efekt noszenia latami źle dobranego biustonosza :( Mam 30 lat, nie jestem osobą przy ciele i aktywnie uprawiam sport jednak w tym miejscu zupełnie nic się nie rusza i chciałabym to raz na zawsze usunąć. Słyszałam o zabiegach jak cellulogia i lipoliza iniekcyjna czy są one pomocne? Co wybrać? Pozdrawiam Paulina

Dzień dobry,

Konieczna jest konsultacja w klinice medycyny estetycznej. Istnieje wiele zabiegów na redukcję tkanki tłuszczowej, natomiast każdy zabieg powinien zostać dobrany indywidualnie do pacjenta.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam Pani Paulino proszę zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej i po konsultacji lekarz dobierze odpowiednią metodę. Pozdrawiam

Cellulogia na tą okolicę nie jest najlepszym pomysłem;)

Cellulogia jest głębokim masażem z podciśnieniem, który zwiększa metabolizm danego regionu i pobudza działanie układu chłonnego. Lipoliza iniekcyjna polega na iniekcji preparatów do podskórnej tkanki tłuszczowej w celu zniszczenia komórek tłuszczowych. O ile pierwsza metoda służy ujędrnieniu tkanek i powoduje szybszy drenaż limfatyczny o tyle druga służy zniszczeniu komórek tłuszczowych. W podobny sposób można redukować tkankę tłuszczową np. kriolipolizą albo falą akustyczną.