Centralna protruzja tarczy międzykręgowej z uciskiem na struktury worka oponowego

Proszę o pomoc po MRI Th12-S5 Tarcze na poziomach Th12/L1 i L5/S1 odwodnione o umiarkowanie obniżonej wysokości Th12/L1 centralna protruzja tarczy międzykręgowej z uciskiem na struktury worka oponowego L1/L2/L3/L4/L5 szerokopodstawna protruzja tarczy międzykręgowej wraz z osteofitami, umiarkowane ogranicznie obustronne otworów międzykręgowych, I worka, op. L5/S1 - masywna przepuklina centralno prawoboczna powoduje asymetr. ucisk na struktury worka op., ucisk na prawy nerw rdzeniowy,

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda lub neurochirurg.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię,
Konieczna konsultacja z neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.