Centralna wypuklina krążka międzykręgowego na wysokości przestrzeni międzykręgowej C6-C7

Czy widoczna w TK centralna wypuklina krążka międzykręgowego na wysokości przestrzeni międzykręgowej C6-C7 ,osteofity na tylnej krawedzi trzonu C7 zwęża zachyłek boczny prawy mają związek z wypadkiem komunikacyjnym z dnia 22 lipca tego roku i jak postępować czy nosić kołnierz miękki czy rehabilitacja potrzebna ?

Witam serdecznie,

Związku z faktem, iż jedną z przyczyn powstawania choroby krążka międzykręgowego (dyskopatii) jest uraz, to uraz komunikacyjny mógł wpłynąć na powstanie u Pani dyskopatii. Osteofity z kolei są to wyrośla kostne, czyli mówiąc prościej jest to zmiana zwyrodnieniowa, której przyczyną nie jest uraz komunikacyjny.
Co do rehabilitacji czy kołnierza to powinna Pani udać się do lekarza ortopedy lub rehabilitacji medycznej w celu konsultacji.

Pozdrawiam serdecznie.