Centralne wypadnięcie tarczy międzykręgowej z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych a konieczność operacji

Witam Mam 30 lat i skierowanie już od neurochirurga na operacje usunięcia dysku. Wcześniej zrobiłem rezonans w którym jest informacja że na poziomie L4-L5 jest centralne wypadnięcie tarczy międzykręgowej -7mm z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych obustronnie śródkolanowo. Na poziomie L5-S1 centralna protuzja tarczy międzykręgowej-3mm z modelowaniem worka oponowego bez ucisku korzeni. Czy faktycznie jest potrzebna operacja. Z góry dziękuję za pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Skoro został Pan zakwalifikowany do operacji przez specjalistę neurochirurga to nie ma podstaw aby podważać tą opinię.