Centralnie łożysko przodujące w 24. tygodniu ciąży

w 24 tygodniu ciazy stwierdzono u mnie lozysko przodujace centralnie. moj ginekolog twierdzi,ze to juz sie nie przesunie, w szpitalu natomiast czekaja az mi sie lozysko ruszy do gory,kolejne usg zrobia mi w 30 tyg. kto tutaj ma racje? czy dluga szyjka macicy pomaga w tej sytuacji? co zrobic aby uniknac krwawienia. boje sie bardzo bo mieszkam daleko od szpitala, zastanawiam sie co moge zrobic aby zniwelowac ryzyko do minimum. teraz zaczynam 27 tydzien ciazy.

Rozbieżności wynikają z tego, że prowadzący ginekolog rozpoznał łożysko centralnie przodujące (nie przesunie się) a w szpitalu brzeżnie przodujące (może się przesunąć).