Centralnie prawostronna protuzja krążka międzykręgowego do kanału kręgowego

Witam, Niedawno miałam MR kręgosłupa oto opis :Na poziomieL5-S1 centralnie prawostronna protuzja krążka międzykręgowego do kanału kręgowego uciskajaca worek oponowy i prawy korzeń. W trzonie kręgu Th12 widoczny naczyniak jamisty o wysokości 23mm.Zwężenie przestrzeni międzykregowych na poziomieL4-L5 iL5-S1.Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń krawędzi przednich trzonów L4 iL5 oraz nierówności sąsiadujących płytek granicznych trzonów L5 S1.Na poziomieL4-L5 centralne uwypuklenie krążka międzyk

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczy zarówno o zmianach zwyrodnieniowych jak i chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Badanie uwidoczniło również naczyniaka jamistego. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawia.