Centralno-lewoboczne uwypuklenie krążka międzykręgowego
wynik rezonansu : na wysokosci c6/c7 widoczna centralno-lewoboczne uwypuklenie krazka miedzykregowego wartosci do 3mm ,ktore znosi przednia warstwe płynu mózgowo-rdzeniowego, nie mozna wykluczyc impresji na rdzen kregowy.wymiar strzalkowy kanału kregowego wynosi 8mm.na wysokosci c5/c6 niewielkiego stopnia uwypuklenie krazka miedzykregowego, ktore zweza przednia rezerwe plynowa. prosze o wyjasnienie dziekuje i pozdrawiam Aśka

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Podany wynik wskazuje na dość zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa szyjnego. Wynik powinien jednak zostać oceniony przez lekarza, który zlecił wykonania badania. Konieczna jest bowiem interpretacja w oparciu o dane kliniczne.