Centralno-lewostronna przepuklina krążka międzykręgowego L4/L5

Witam, zrobiłem dzisiaj badanie Mr kręgosłupa lędźwiowego kręgosłupa. Wynik MR: zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędź, centralno-lewostronna przepuklina krążka międzykręgowego L4/L5 uciskająca na worek oponowy i korzeń nerwu rdzeniowego. Zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów lędźwiowych pod postacią nierówności powierzchni granicznych z guzkami Schmorla, osteofitów na krawędziach trzonów i ognisk zwyrodnienia tłuszczowego. Naczyniak trzonu L3 średnicy 1,4cm. Co robić ?

Witam,
jeżeli są dolegliwości bólowe należy jak najszybciej skonsultować sytuację z neurochirurgiem, który zróżnicuje objawy i zadecyduje czy podejmie się leczenia zachowawczego czy operacyjnego oraz stwierdzi czy naczyniak nie będzie przeciwwskazaniem do rehabilitacji. Nawet jeżeli padnie decyzja o operacji należy podjąć próbę leczenia zachowawczego. Najsensowniejszym rozwiązaniem będzie terapia z użyciem trakcji mechanicznej sterowanej komputerowo lub przez ręce terapeuty. Zabieg ten spowoduje zmniejszenie ucisku przepuklin na tkankę nerwową. Dodatkowo delikatny masaż i nagrzewanie w domu termoforem. Pozdrawiam Dziękuję.