Cera mieszana trądzikowa a dobór kosmetyków

Witam,mam problem z dobraniem kosmetyków do swojej cery.Niestety, ale dermatolog nic mi nie doradzil konkretnego.Mam cerę mieszaną,trądzikowa,suche policzki,po trądziku powstają czerwone plamy,często suche.Mam też trochę zaskornikow i pękają mi naczynka.Najgorszy jest trądzik,bo wypryski są rolne,mam stany zapalne.Już nie mam sił,nie mogę nic odpowiedniego znaleźć.Rada dermatologa była taka by używać kosmetyków do cery tradzikowej mi już niestety nie pomagają.

Szanowna Pani,

Proponuje wizytę u innego lekarza. Ponieważ w przypadku zmian ropnych zaleca się do stosowania antybiotyki zewnętrzne lub pochodne witaminy A, leki dostępne tylko na receptę.
Proponuje myć twarz Cetaphilem i stosować na miejsca łojotokowe tonik z kwasem salicylowym lub azelainowym następnie smarować kremy dla skóry wrażliwej np Iwostin.

Pozdrawiam

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
z tego co Pani opisuje, mamy do czynienia z cerą tłustą wrażliwą, w dodatku odwodnioną. Moim zdaniem doskonale sprawdzą się w Pani przypadku przede wszystkim preparaty do cery odwodnionej uzupełniające niedobór wilgoci w naskórku. Następnie do pielęgnacji można włączyć krem na trądzik różowaty.