Cera sucha i mieszana oraz zmarszczki na czole

Proszę o poradę. Mam 28 l., cerę suchą/mieszaną. Przeszkadzają mi zmarszczki na czole, które ostatnio się nasiliły. Jak temu przeciwdziałać ?

Witam
Jako podstawę codziennej pielęgnacji może Pani już zacząć stosować krem i/lub serum na "pierwsze zmarszczki". Polecałabym wykonanie serii zabiegów złuszczających (np. peeling kwasami) oraz nawilżających (np. zabiegi z wykorzystaniem alg). W tym celu proszę udać się do kosmetologa lub dermatologa. Proszę pamiętać o diecie bogatej w zdrowe oleje roślinne oraz odpowiedniej ilości wody.
Pozdrawiam
Joanna Kucharska

Witam,

Wybór kosmetyków odpowiednich dla Pani cery i dostępnych na naszym rynku jest ogromny. Jeśli ma Pani skórę wrażliwą i skłonna do podrażnień warto zdecydować się na kosmetyki apteczne np. Avene, La Roche-Posay, Bioderma,a najlepiej przez zakupem poprosić o próbkę w celu przetestowania czy dany kosmetyk nie powoduje reakcji uczuleniowej. Dobry efekt można uzyskać stosując również kosmetyki naturalne, posiadające certyfikaty ekologiczne np. Pat&Rub Krem na Dzień 30+ lub AA Eco. Na pierwsze zmarszczki warto zastosować mezoterapię nieusieciowanym kwasem hialuronowym z antyoksydantami lub osoczem.

Dzień dobry,

Na początek warto rozważyć zabieg złuszczający - osobiście polecam mikrodermabrazję laserową.

Pozdrawiam