Cera wrażliwa i mieszana u 38-latka

Witam Pania!!! Mam cere mieszana i nie moge wybrac odp.kremu bo po kadym nowym robi mi sie chri=ostki czerone w ropa czy woda ,krosty bo to nie sa zaskorniki. Mam 40 lat i jestem mezczyzna Czzyli mam jeszcze do tego cere b.wrazliwa i mieszana. Marzy mie sie cera gładka o rownym kolorze ładnie nawilzowa bez problemow Kiedys byłem u derm. i powiedziała ze mam cere mieszana i zaleciła posey legere Prosze wybrac cos odpowiedniego i nie kolosalnie drogiego moze jakies tebletki? Pozdrawiam Serdecznie!

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
dobranie konkretnego odpowiedniego rodzaju pielęgnacji jest niezwykle trudne na odległość :) Zalecam udanie się na zabieg do doświadczonego kosmetologa, który po obejrzeniu skóry i przeprowadzeniu wywiadu będzie mógł postawić właściwą diagnozę i dobrać odpowiednie kremy. Jednak z tego, co Pan opisuję można stwierdzić, iż przyczyna dolegliwości z Pana cerą leży głębiej - w nieprawidłowym odżywianiu oraz stresie, który wpływa na wydzielanie hormonalne. Proszę w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na odkwaszenie organizmu oraz sytuacje, w których stan cery się pogarsza. Być może zauważy Pan pewną prawidłowość. Te aspekty z pewnością pomogą w diagnozie przyczyny problemu w gabinecie kosmetycznym.