Cera wrażliwa na kremy a zmarszczki

Witam, mam 35 lat i całe życie problem z cerą. Jest wrażliwa na każdy krem, sporo wypróbowałam, te z serii AA też, nie nadają się. Jedynie kremy nivea (nie wszystkie). Chciałabym jakiś dobry krem przeciwzmarszczkowy zakupić, albo taki dobrze nawilżający ponieważ mam bardzo suchą cerę i przez to te zmarszczki wydaje mi się będą bardziej widoczne. Czym myć cerę? oraz jaki dobry krem mogłabym zakupić?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
serdecznie polecam wizytę u doświadczonego kosmetologa, który po obejrzeniu skóry i przeprowadzeniu wywiadu będzie mógł postawić właściwą diagnozę oraz zalecić sposób pielęgnacji. Na początek radziłabym przeprowadzenie kilku zabiegów (5-8) wzmacniających skórę w gabinecie kosmetycznym, gdyż np jontoforezą możemy wprowadzić preparat głębiej, przez co kuracja przyniesie lepsze efekty. Do zmywania polecam dermokosmetyki apteczne, szczególnie marki Avene. Doraźną poprawę ogólnej kondycji skóry powinna Pani odczuć po stosowaniu na noc/dzień lekkiego masażu twarzy olejkiem arganowym.

Z pewnością powinna Pani udac się na konsultację do specjalisty, który oceni typ skóry i zaleci odpowiednia pielegnację i byc może leczenie. W przypadku skóry wrażliwej , z problemami, dermokosmetyki z apteki będą lepszym wyborem niż kremy zakupione w drogerii. Podczas wizyty u lekarza oraz w aptece może Pani otrzymac próbki preparatów aby móc wypróbować odpowiedni dla Pani kosmetyk.