Cetralno-lewoboczna przepuklina krążka mk powodująca ograniczenie rezerwy płynowej rdzenia

Proszę o interpretację badania MR Na poziomie C5-C6 cetralno-lewoboczna przepuklina krążka mk, powoduje ograniczenie rezerwy płynowej rdzenia. Na poziomie C6-C7 centralne uwypuklenie krążka mk, wraz z osteofitami na tylno-bocznych krawędziach trzonów, powoduje ograniczenie rezerwy płynowej rdzenia i zwężenie otworów mk Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Poza tym obniżenie wysokości krążków mk na tych poziomach i wtórne zmiany zwyrodnieniowe. Czy z takim opisem MR warto iść do neurochirurga.

Na razie nie do operacji ale trzeba rozpoczać odpowoednie ćwiczenia rehabilitacyjne wzmacniające gorset mięśniowy. Pewnie że można do neurochirurga . Pogadać nie zaszkodzi.