ChAD i depresja u 28-latki

Witam. Mam 28 lat. Stwierdzono u mnie CHAD. Jestem w tej chwili w ciężkiej depresji. Od jakiegoś czasu towarzyszy mi uczucie, że ja to nie ja. Że moje prawdziwe ja jest uwięzione w ciele, które tak naprawdę do mnie nie należy. I jedynym sposobem, żeby się uwolnić jest samobójstwo. Tak mówi moje ja, które jest uwięzione. Nie wiem co to jest. Ale boję się tego. Wtedy wpadam w straszny atak płaczu, bo nie chce się zabijać, a moje prawdziwe ja mi to każe uczynić. Boję się, że już całkowicie wariuję.

Witam
ChAD negatywnie wpływa na wszystkie
sfery życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe.
Często uniemożliwia wręcz naukę czy pracę.
W przypadku ChAD bardzo ważne jest systematyczne stosowanie
właściwego leczenia specjalistycznego.
Najlepsze efekty daje leczenie farmakologiczne połączone z psychoterapią.
Aby choroba się nie rozwijała,
powinna Pani ściśle przestrzegać zaleceń lekarza.
Wskazane jest też podjęcie terapii psychologicznej.
Pozdrawiam serdecznie

Pani trudności wymagają w mojej ocenie uzyskania opinii psychiatry. Nic nie pisze Pani na temat metod terapii jakie Pani podjęła. Czy poza diagnozą uzyskała Pani poradę dotyczącą sposobów leczenia? Jeśli tak, to sugeruję się tego trzymać i omówić opisane trudności z Pani psychiatrą lub psychoterapeutą. Jeśli nie, to proszę poprosić o podobną poradę i rozpocząć stosowną terapię. ChAD jest poważnym zaburzeniem i nie wolno go bagatelizować.

http://www.gabinetzmian.pl

Objawy, które Pani opisuje są charakterystyczne dla ChAD, zapewne znajduje się Pani teraz w okresie depresji i obniżonego nastroju. Nie pisze Pani jednak czy choroba została zdiagnozowana przez specjalistę, czy przyjmuje Pani leki i jest poddawana terapii. A to bardzo ważne aspekty leczenia. Proszę zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego- jeżeli takiego Pani ma lub podjąć terapię, jeżeli jeszcze tego Pani nie zrobiła. Powinna Pani znaleźć się pod opieką zarówno psychoterapeuty, jak i psychiatry. W przypadku ChAD najlepsze efekty przynosi połączenie psychoterapii z farmakoterapią.

Pozdrawiam serdecznie.