CHAD i zaburzenia osobowości oraz myśli samobójcze pomimo leczenia

Choruję na CHAD i zaburzenia osobowości. Mam myśli samobójcze, mimo leczenia, czasem odrzucam leki, spożywam alkohol + palę papierosy, czego nigdy wcześniej nie robiłem. Miewam często wyobrażenia, że chcę zabić swoich bliskich. Nie radzę sobie z tymi urojeniami, nie wiem, jak to nazwać. Proszę o pomoc!!!!!. Czy hospitalizacja jest wskazana?. Dodatkowo mam częste biegunki - nerwice - odczucie ruszających się organów wewnętrznych, krwawienia z odbytu z częstymi krwiakami.

Dzień dobry,

Podstawową kwestią jest regularne przyjmowanie leków i nieodstawianie ich bez konsultacji z lekarzem. Trudno w takiej sytuacji określić, czy potrzebuje Pan zmiany dawki/leków jeśli nie bierze Pan ich systematycznie.
Co do hospitalizacji, to oczywiście jest to kwestia do rozważenia ze swoim lekarzem prowadzącym. Proszę również pamiętać - że w KAŻDEJ chwili może Pan sam zgłosić się do szpitala psychiatrycznego.

Witam,

myślę, że najlepiej będzie jeśli o wszystkich swoich problemach i objawach porozmawia Pan z lekarzem prowadzącym a także terapeutą. Opisane objawy korespondują z Pana chorobą i w kontekście jej leczenia najlepiej zostaną zrozumiane.

Pozdrawiam serdecznie

Na pytanie, czy w Pana przypadku hospitalizacja jest wskazana, będzie mógł odpowiedzieć lekarz.psychiatra po rozmowie z Panem. Diagnoza Pana stanu i sytuacji jest potrzebna,by móc zaplanować dalsze kroki leczenia. Myślę, że warto też pomyśleć o psychoterapii (początkiem jest konsultacja u psychologa/ psychoterapeuty), ewentualnie konsultacji u terapeuty uzależnień.