Chcę być modelką - jak schudnąć?

Mam prawie 15 lat (w tym roku je skończę). Jestem dziewczyną i mierzę sobie 168, ważę 63 kg (ostatnio schudłam 5 kg). Interesuję się modelingiem ale wiem, że jeszcze nie jestem wystarczająco na to gotowa pod względem wyglądu. Chciałabym ważyć 55 kilo, czy to by była odpowiednia dla mnie waga? Mam również w tali 70 cm i dążę do 60 cm. Szukam diety, która pozwoli mi schudnąć szybko ale z głową.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

55 kilogramów to idealna waga dla dziewczyny w twoim wieku. W modelingu każda agencja określa wymiary swoich modelek. To czy 55 kilogramów będzie wg nich wystarczającą wagą dla ciebie zależy od wielu czynników. Między innymi od twojej budowy ciała. Na razie skup się aby osiągnąć wagę 55kg. Aby odchudzanie było efektywne i trwałe musi trwać. Szybkie chudnięcie wiąże się głównie z utratą wody z organizmu i utratą białka mięśniowego.

Tego musisz unikać jeśli chcesz mieć piękne jędrne ciało. Dieta racjonalna polega przede wszystkim na weryfikacji dotychczasowych nawyków i wyeliminowanie tych które są nieprawidłowe. Zastanów się czy jesz regularnie, czy masz zaparcia, czy nie przesadzasz ze słodyczami. Zdrowe odchudzanie to nie tylko odpowiednie produkty. Powinnaś jeść w regularnych odstępach czasu. Każdy dzień zaczynać pożywnym śniadaniem, a kończyć lekką kolacją. W ciągu dnia jedz owoce, pij jogurt naturalny, jedz kanapki z ciemnym pieczywem, warzywami chudym serem i chudą wędliną.

W czasie obiadu unikaj tłustych i słonych potraw. Wybierz mięso gotowane, z grilla, z piekarnika czy uduszone na patelni. Wiedz że nawet w czasie odchudzania możesz bez ograniczeń jeść warzywa. Te surowe, jak i przygotowane na parze, z wody czy z patelni pod warunkiem że nie dodałaś zbyt dużo tłuszczu. Dostarczą Ci wielu ważnych witamin, nawodnią organizm, i są świetnym źródłem błonnika- sprzymierzeńca odchudzania. Zwróć też uwagę na to ile czasu w ciągu tygodnia poświęcasz na wysiłek fizyczny.

Zgrabna talia to przede wszystkim dobrze dobrane ćwiczenia, i prawidłowa praca jelit. Na słodycze czy bardzo kaloryczne potrawy zarezerwuj sobie góra dwa dni w tygodniu. Im wcześniej zjesz taki niezdrowy posiłek tym lepiej. Czyli batonik na II śniadanie, a pizze na obiad. Nie jedz takich produktów wieczorem. Takie metody pozwolą Ci przyspieszyć przemianę materii, dostarczając jednocześnie odpowiednią porcję energii.