Chcę jeszcze schudnąć - czy to anoreksja?

Witam, mam 16 lat i ważę 63 kg przy wzroście 172 cm. Odchudzam się od końca maja 2010 roku. Schudłam 17 kg. Wszyscy moi znajomi mówią mi, że jestem idealna, ale ja im nie wierzę. Mam wrażenie, że po każdym posiłku zaczynają mi grubieć uda i brzuch. Także kiedy coś zjem, mam od razu wyrzuty sumienia, że za dużo zjadłam. Najgorzej jest, kiedy w domu są jakieś słodycze, walczę z niejedzeniem ich. Normalnie wariuję przy tym. Ważę się co godzina, sprawdzając czy nie przytyłam. Mam zamiar schudnąć do 58 kg. Ilość posiłków: staram się jeść 3 razy dziennie. Ciągle się porównuję do różnych kobiet i mówię sobie: ja też chcę mieć takie uda. Wszyscy mi mówią, że to jest nienormalne. Po części też tak sądzę. Co do ćwiczeń fizycznych, ćwiczę codziennie 3 godz. Te 63 kg nie dają mi spokoju.

Witam!

Trudno za pomocą internetu stwierdzić, czy Twoje zachowanie można diagnozować w kategoriach zaburzeń odżywiania. Możliwe jest to tylko i wyłącznie podczas bezpośredniej konsultacji z lekarzem. Dlatego proponowałabym Ci, abyś z osobą dorosłą (mamą) udała się do lekarza. W diagnozowaniu zaburzeń odżywiania ważne są również inne kwestie, jak np. zaburzenia miesiączkowania oraz dokładnie okeślenie od kiedy występują działania mające na celu schudnięcie. Na podstawie tego co piszesz to na pewno spełniasz jedno z kryteriów, a mianowicie brak akceptacji własnego wyglądu. Pomocna w tym przypadku może być również wizyta u psychologa, z którym mogłabyś popracować nad tym, czego nie akceptujesz w sobie. Pozdrawiam