Chcę jeszcze urosnąć. Czy to możliwe?

Wiam. Mam 14 lat, wzrost 160 cm wzrostu i ważę 53 kg. Chciałabym jeszcze urosnąć, tylko nie wiem, czy to możliwe. Moja mama ma 164 cm wzrostu. Ja przez dwa lata urosłam już tylko 2 cm. Bardzo chciałabym jeszcze urosnąć, tak od 6 do 14 cm. Czy może mam jeść coś konkretnego, żeby urosnąć? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Jesteś w okresie dojrzewania, kiedy stale się rozwijasz i rośniesz. Wzrost u dziewczynek trwa zazwyczaj do 16 roku życia. Dodatkowo dzieci z reguły przerastają rodziców. Nie powinnaś się więc obawiać. Prawidłowe odżywianie i sport pomaga utrzymać właściwą sylwetkę, ale i zapewnia odpowiedni rozwój organizmu, dlatego zadbaj o prawidłowy styl życia. Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam