Chcę już przytyć, lecz mój organizm mi w tym przeszkadza. Co mam robić?

Witam! Mam dość nietypowe pytanie. Mam 15 lat, 160 cm wzrostu i ważę 38 kg. Jestem dziewczyną. Bardzo niepokoi mnie moja waga. Ostatnio postanowiłam przybrać na wadze, lecz gdy zaczęłam odżywiać się regularnie i w stosunkowo większych ilościach niż kiedyś, zblokowałam się. Zamiast przybierać na wadze chudnę. Do tego moje samopoczucie jest coraz gorsze. Jestem obolała, mam niską temperaturę ciała. Chciałam zapytać, czy możliwe jest, że w mojej podświadomości budzi się strach przed przybraniem na wadze (od zawsze byłam bardzo szczupłą osobą) i wywołuję reakcje obronne. Blokada która tworzy się, to ból żołądka i często wymioty. Nie wiem, jak mam sobie z tym poradzić. Proszę o poradę. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie,
Twoja masa ciała jest zbyt mała w stosunku do wzrostu. Zastanawiam się, dlaczego jesteś tak wychudzona. Podajesz mało informacji na swój temat. Opisywana przez Ciebie „blokada” może być skutkiem wcześniejszego odchudzania. Odchudzanie powoduje zmniejszone łaknienie, czyli jadłowstręt. Aby wrócić do prawidłowego odżywiania, powinnaś jeść lekkostrawne posiłki o stałych porach, a ilość kalorii powinna rosnąć stopniowo.
Nie wiem, jak długo próbujesz się prawidłowo odżywiać - powrót do prawidłowej masy ciała może Ci zająć wiele tygodni.
Powinnaś również zgłosić się do lekarza rodzinnego i wykonać badania, aby wykluczyć inne przyczyny (np. schorzenia przewodu pokarmowego lub zaburzenia hormonalne).

Z pozdrowieniami