Chcę mieć bardziej umięśnione uda - co robić?

Witam. Mam na imię Patrycja. Mam 15 lat i 168 cm wzrostu. Jestem dziewczyną. Ważę 54 kg. Bardzo denerwują mnie moje uda. Są zbyt masywne. Wydaje mi się, że mam figurę gruszki, ale nie jest ona typowa, bo nie mam dużych bioder. Chciałabym mieć bardziej umięśnione uda. Ćwiczę codziennie po 30 min, dwa razy w tygodniu pływam na basenie po około godzinie i jeszcze oprócz tego staram się dawać z siebie jak najwięcej na WF-ach (mam je 4 razy w tygodniu), ale jednak nie widzę za bardzo mięśni. Może powinnam zrzucić jeszcze ze dwa kilo, to byłby jakiś efekt. Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję.

Witam!

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa. Jeśli chcesz, aby uda były jędrne i smukłe, a mięśnie zarysowane, powinnaś stosować naprzemiennie ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe.

Ćwiczenia siłowe polegają na wykonywaniu małej liczby powtórzeń z dużym obciążeniem, np. na siłowni lub ćwiczenia w domu na dolne partie ciała.

Ćwiczenia wytrzymałościowe natomiast poprawiają kondycję oraz ujędrniają poszczególne partie ciała. Jazda na rowerze lub bieganie wzmocni i uelastyczni Twoje mięśnie ud, pośladków i łydek.

Dobrym rozwiązaniem jest również pilates czy taniec. Dodatkowo pij dużo wody, która oczyszcza organizm.

Więcej ćwiczeń znajdziesz np. tu: http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-ud-posladki-0, http://portal.abczdrowie.pl/przysiad-0.
Pozdrawiam.