Chcę mieć chudsze nogi - co powinnam robić?

1. Mam 16 lat i przy wzroście 165 cm ważę około 61 kg. Jestem kobietą, chodzę do szkoły, tak więc jestem dość aktywna fizycznie, dodatkowo chodzę na zajęcia taneczne raz/dwa razy w tygodniu. 2. Próby odchudzania się podejmuję cały czas, codziennie mówię sobie "od jutra zacznę" :) 3. Nie występuje. 4. Nie byłam u lekarza. 5. Ciężko mi napisać mój jadłospis, ale wygląda to mniej więcej tak: Rano jem płatki (niestety często się skuszę na czekoladowe!) z mlekiem. W szkole zjem kromkę chleba/ jogurt/wypiję słodki sok/zjem coś słodkiego. W domu jem obiad (ok. 17.00) i tu zależy, co jest, ale lubię mięso, nie przepadam za surówkami, NIE JEM ZIEMNIAKÓW! 6. Nie choruję.

Mój problem jest prosty: nie mogę się powstrzymać od jedzenia słodkiego, zdaję sobie sprawę z tego, ale nie potrafię przestać. Staram się codziennie choć odrobinę ćwiczyć, ale boję się, że ćwiczenia zamiast mnie odchudzić, rozbudują mi mięśnie, przez co wcale nie będę szczuplejsza. W mojej sylwetce najgorsze są nogi; mam szczupłą talię, później dość nieciekawe boczki, no i krótkie nóżki i masywne uda. Im więcej ćwiczę, tym moje uda przez dodatkowe mięśnie są masywniejsze ;/

Bardzo chciałabym do wakacji schudnąć, żeby móc wreszcie dobrze czuć się w swoim ciele. Nie jestem szczupłą nastolatką, która wymyśla i wmawia innym i sobie, że jest gruba. Nigdy nie czułam się dobrze w swoim ciele, bałam się jeździć na basen, kąpać w jeziorze, a latem chodzę w długich spodniach, ponieważ założenie krótkich spodenek wiąże się z ogromnym stresem. Nieraz mój wygląd doprowadzał mnie do płaczu i po prostu cały czas mówię, że pora się ogarnąć, ale nie wychodzi. Liczę na pomoc :))

Witam serdecznie!

Jesteś jeszcze na etapie dojrzewania, dlatego stosowanie standardowej diety odchudzającej jest w tym okresie zabronione. Żeby poczuć się lepiej, możesz nieco zmodyfikować swój sposób odżywiania oraz zwiększyć poziom wysiłku fizycznego.

Nie da się schudnąć poprzez dietę z określonej partii ciała, np. tylko z nóg, policzków czy brzucha. Ćwiczenia na smukłe nogi znajdziesz w serwisie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia. Jeśli wzmocnisz swoją tkankę mięśniową, zwiększy się również Twoje tempo metabolizmu, co zabezpieczy Cię przed rozwojem nadwagi.

Nadmierny apetyt na słodycze to problem wielu osób borykających się z nadwagą czy otyłością. Najczęściej wynika z nieregularnych posiłków. Jeśli poziom cukru w naszym organizmie spada gwałtownie, co dzieje się np. po 6-godzinnej przerwie od zjedzonego posiłku, naturalne jest, że mamy ochotę na coś słodkiego. Słodycze, ze względu na dużą zawartość cukru, bardzo zwiększają poziom glukozy we krwi, co daje nam lepsze samopoczucie. Jednak po ich spożyciu bardzo szybko poziom cukru we krwi spada, a my znów czujemy się głodni. Dlatego zamiast np. batonika czy ciastek na II śniadanie lepiej zjeść zdrową kanapkę z ciemnego pieczywa, dobrej jakości margaryny roślinnej z dodatkiem ryby morskiej, chudej wędliny, twarogu i porcji ulubionych warzyw. Dobrze zbilansowana dieta zmniejsza apetyt na słodycze.

Pozdrawiam