Chcę mieć płaski brzuch - jakie ćwiczenia powinnam wykonywać?

Witam! Mam 16 lat i ważę 50 kg przy wzroście 150 cm. Co powinnam jeść i jak powinnam ćwiczyć, aby nieco zrzucić wagę oraz by mój brzuch stał się bardziej płaski, tzn. aby nie było wystających fałdów i bym mogła za 4 miesiące w wakacje śmiało się z nim czuć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

16 LAT ponad rok temu

Witam,

w celu utraty masy ciała niezbędne są zarówno ćwiczenia, jak i zmiana stylu życia - powinnaś zwiększyć aktywność fizyczną i czas wolny spędzać na ćwiczeniach i sporcie. Niekiedy wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych, aby masa ciała zaczęła spadać. Przede wszystkim zacznij zdrowo się odżywiać, ale nie stosuj żadnych popularnych diet. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz  w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.

Dodatkowo musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż utrata tkanki tłuszczowej to proces długotrwały, wymaga czasu i poświęceń, zatem nie trać motywacji, ale dąż do wyznaczonego celu.

Postaraj się znaleźć przynajmniej 30  minut 3 razy w tygodniu na ćwiczenia. Przykłady ćwiczeń znajdziesz na: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam