Chcę mieć szczupłe uda i łydki - jak to zrobić?

Mam 15,5 roku, 170 cm wzrostu i 58-59 kg. Chciałabym się pozbyć tłuszczu w udach i na łydkach, ponieważ mam straszne kompleksy z tego powodu. Nie jem słodyczy i ogólnie dużo też nie jem. Codziennie ćwiczę i chodzę na spacery. Co mam jeszcze robić, żeby odchudzić te łydki i uda? Mam zamiar chodzić co tydzień na basen. Słyszałam, że to pomaga, tylko w jakim czasie i ile bym mogła schudnąć po takim basenie?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Będąc w Twoim wieku, nie można stosować niskokalorycznej diety odchudzającej, ponieważ jest to okres dojrzewania. Potrzebujesz wszystkich witamin, składników mineralnych oraz składników odżywczych, aby zachować dobry stan zdrowia. Ale Twój pomysł ze zwiększeniem aktywności fizycznej jest bardzo dobry!

Pływając w basenie, już w czasie jednej godziny spalamy średnio 400 kalorii. Dobrym wyjściem jest zapisanie się na zajęcia aerobiku w wodzie, podczas których możesz spalać nawet 580 kalorii! Ponadto ruch w wodzie uodparnia oraz dotlenia organizm, usprawnia krążenie, zwiększa wytrzymałość, a także ujędrnia oraz wygładza naskórek. Aby zmniejszyć swoją masę ciała o 1 kg, należy spalić 7000 kcal, łatwo jest więc obliczyć, jakie efekty może przynieść pływanie w basenie. Najbardziej optymalne tempo odchudzania to pół kilograma lub maksymalnie jeden kilogram tygodniowo, inaczej pojawia się efekt jo-jo.

Oczywiście musisz również zadbać o swój sposób odżywiania. Bez właściwej diety bardzo trudno, pomimo dużej aktywności fizycznej, utrzymać stałą, należytą masę ciała.

Pozdrawiam