Chcę popełnić samobójstwo!

Siema. Mam taki problem: od pewnego czasu mam ochotę iść i po prostu zeskoczyć z mostu, mam problemy w rodzinie, w szkole - mam wszystkiego dosyć. Nie mam zamiaru iść do psychologa, chcę po prostu jakoś to wszystko zakończyć…

Witam!

Jesteś bardzo młodą osobą. Wchodzisz w wiek dojrzewania, wtedy wszystkie trudności wydają się nie do przezwyciężenia, a przyszłość jawi się w ciemnych barwach. Masz problemy z którymi nie potrafisz sobie poradzić? Możesz uzyskać pomoc i rozwiązać swoje problemy.

Napisałaś, że nie chcesz skorzystać z pomocy psychologa. Z jakiego powodu? Czy wstydzisz się kogoś takiego poprosić o pomoc, boisz się reakcji rówieśników, a może to rodzice Ci nie pozwalają? Myślę, że zanim ktoś zdecyduje się na ten nieodwracalny krok, warto jest wykorzystać wszystkie dostępne możliwości rozwiązania swoich problemów. Dany nam jest wybór i z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. Również w Twojej sytuacji jest wyjście.

Bardzo niewiele napisałaś o sobie, ale sądzę, że jest Ci bardzo ciężko i czujesz się przytłoczona problemami. Postaraj się zadzwonić do telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, porozmawiać o swoich problemach. Może znajdzie się rozwiązanie dla  Ciebie i Twoje życie zmieni się na lepsze. Wierzę, że można Ci pomóc, musisz tylko tego chcieć.

Pozdrawiam