Chcę popełnić samobójstwo - gdzie powinienem szukać pomocy?

Witam wszystkich. Szukam pomocy. Wiem, że każdy na forum pisze o tym, że chce popełnić samobójstwo, a ja naprawdę zacząłem o tym myśleć, nawet się ubezpieczyłem na życie, takie to banalne. Mam taką depresję, że sobie z tym już nie daję rady, śpię po trzy godziny na dobę. Przy wzroście 184 cm mam wagę około 65 kg, niską (zerową) samoocenę. Już od jakiegoś czasu twierdzę, że do niczego się nie nadaję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Napisał Pan bardzo mało o swoich problemach i przeżyciach. Nie zmienia to faktu, że pisze Pan o bardzo trudnej sytuacji, w jakiej jest Pan obecnie. Samobójstwo w tak trudnym czasie może wydawać się Panu jedyną możliwością rozwiązania problemu. Jednak w takiej sytuacji warto jest zgłosić się do specjalisty i poznać inne, mniej drastyczne wyjścia. Zachęcam do skorzystania z pomocy lekarza psychiatry, który będzie mógł zdiagnozować problem i zalecić odpowiednie dla Pana leczenie. Warto również udać się do psychologa i popracować nad trudnościami, z jakimi obecnie się Pan zmaga. Spotkania z psychologiem to możliwość uzyskania wsparcia i zrozumienia, które w takich sprawach są bardzo ważne. Oprócz bezpośredniej pomocy specjalistów polecam korzystanie z telefonów zaufania oraz czatów/forów internetowych, gdzie będzie Pan mógł dzielić się swoimi przeżyciami i problemami oraz wspólnie z innymi uczestnikami/konsultantem szukał nowych rozwiązań oraz miał możliwość dostania wsparcia.

Pozdrawiam