Chcę pozbyć się boczków i grubych ud: co robić, by schudnąć?

Witam. Mam 16 lat , 162 cm wzrostu i ważę 60 kg. Chciałabym schudnąć jakieś 10 kg. Pozbyć się boczków, brzuszka i grubych ud. Zależy mi na tym, ponieważ niedługo mam komers i chciałabym ładnie i szczupło wyglądać. Proszę o pomoc.

16 LAT ponad rok temu

Witam,

Jesteś w wieku, kiedy odchudzanie nie jest korzystne, zwłaszcza na własną rękę. Dlatego w żadnym wypadku nie stosuj popularnych diet odchudzających ani głodówek, które mogą więcej Ci zaszkodzić niż pomóc. Radzę natomiast zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i zacząć się do nich stosować. Możesz również wybrać się do dietetyka, który ułoży jadłospis dopasowany indywidualnie do Twojej osoby. Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej – ćwicz na lekcjach w-fu oraz poza szkołą.

Pozdrawiam.