Chcę pozbyć się troszkę kilogramów

Witam. Jestem Natalia, mam 11 lat, ważę 39,5 kg. Mam 144 cm wzrostu. Czy jestem za gruba? Moim problemem są grube uda i brzuszek. Oczywiście w pasie też bym chciała schudnąć. Co mam robić?

11 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest odpowiednia i nie musisz się odchudzać. Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania i Twój organizm potrzebuje wszystkich niezbędnych składników odżywczych i energii do prawidłowego funkcjonowania.

Rozwiązaniem dla Twoich ud i brzuszka będzie regularna aktywność fizyczna. Należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych, np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średnio intensywnie przez minimum 30 minut.

Pozdrawiam.