Chcę pozbyć się zbędnych kilogramów: jak zrobić to szybko i niedrogo?

Mam 18 lat, 167 cm oraz 64 kg. Czy to oznacza, że jestem otyła? Szczerze mówiąc, gdy patrzę na moją figurę, nie można tego stwierdzić, gdyż nie jestem gruba. Mam normalną figurę, lecz to wszystko znajduje się w biodrach. Nie są one aż tak obszerne, lecz lekko zaokrąglone. Jak mogłabym się pozbyć zbędnych kilogramów szybko i niedrogo?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Do określenia nadwagi lub otyłości służy wskaźnik BMI skorelowany z siatkami centylowymi. Twoje BMI wynosi 23,02 i znajduje się między 75 a 90 percentylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa. Zakres ten nazywany jest często "tendencją do nadwagi". Dlatego powinnaś przyjżeć się swojemu menu i zrezygnować z produktów kalorycznych - żywności typu fast-food, słodyczy, cukru. Postaraj się także dużo ruszać. Regularnie uprawiaj sport bądź ćwiczenia.

Pozdrawiam