Chcę przytyć - czy mam szansę, co mam jeść, aby to osiągnąć?

Mam 14,5 roku, ważę ok. 44-45 kg, chciałbym przytyć do 50-52 kg, chcę to zrobić gdzieś do stycznia, lutego 2011 r. Czy mam na to szansę i co mam jeść, aby to osiągnąć? Chciałbym również zapytać, czy w wieku 18 lat mam szansę na 70-75 kg?
ponad rok temu

Witam,
nie napisałeś jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę określić, czy masz niedowagę czy też nie.
Jeśli chodzi o to czy w wieku 18 lat będziesz ważył tyle ile sobie założyłeś, to na to pytanie również nie jestem w stanie odpowiedzieć. Twoja masa ciała zależy od wielu czynników – od stylu życia, diety, ewentualnych chorób, indywidualnego tempa przemiany materii i innych czynników.
Jeśli czujesz, że jesteś za szczupły, możesz zwrócić się do dietetyka po odpowiednio dobraną dietę na przyrost masy ciała, ale na początek zacznij od zapoznania się z krótkimi informacjami zawartymi na naszej stronie, które mogą Ci pomóc. Znajdziesz je tu: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie
Jeśli chcesz zwiększyć swoją masę mięśniową zacznij wykonywać ćwiczenia siłowe, niektóre z nich znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl
Pozdrawiam