Chcę schudnąć 10 kilogramów w 2 miesiące: jak zacząć?

Witam. Jestem dziewczyną, mam 14l at, ważę około 68-71kg, a mój wzrost wynosi 171cm. Zaczęłam sie odchudzać na własną rękę, ale po pewnym czasie znowu przytyłam. Nie była to za bardzo wyszukana dieta, prawie nic nie jadłam, strasznie duzo piłam napoi słodzonych (coli). Moje koleżanki ważą od 40 kg do 60 kg, ja chciałabym ważyć 55-58 kg. Na co dzień jem obiad składający sie z mięsa (smażonego), czasami ryba, lecz bardzo rzadko, kolacje składającą się z jakichś kanapek ok. 3-4 (z wędliną, serem żółtym, pomidorem, cebulą itp.), jem równiez tosty. Jako przekąski pomiędzy posiłkami jem słodycze (cukierki, ciastka, paluszki), często też jem owoce (cytrusy takie jak pomarańcze, mandarynki, jak i również kiwi i banany). W moim codziennym żywieniu występują takie rzeczy, jak zupki z torebki (czasem jedzone na sucho ), chipsy. Nie spożywam posiłków o wyznaczonej porze, różnie miewam obiad, jak i kolację. Nie jestem zbytnio chętna do ćwiczenia na w-f, ale lubię jazdę na łyżwach, rolkach, rowerze, desce, taniec, pływanie. Bardzo lubię pływać, lecz nie zawsze mam okazję. Nie jestem ograniczona ruchowo, wręcz przeciwnie - dość zwinna. Nie choruję na choroby przewlekłe. Ze strony taty nikt nie jest bardzo chudy, moj tata ma 180 cm, a waży ok. 99-108 kg, a ze strony mamy każdy jest chudy. Moja mam ma 176 cm, a waży 67- 71 kg.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy sedecznie!

Według siatek centylowych, ktore służą do oceny rozwoju dzieci i młodzieży Twoja masa ciała oraz wzrost znajdują się w górnej granicy normy. Proporcje ciała są zachowane. Warto skonsultować się z lekarzem w celu oceny prawidłowowści wzrostu oraz masy ciała. Odchudzanie się na własną rękę w wieku dojrzewania jaest wysoce nierozsądne. W diecie powinno się unikać słodyczy oraz słodzonych napojów gazowanych. Niewskazane są również głodowki, które prowadzą do wyniszczenia organizmu. Posiłki powinny być spożywane regularnie. Wskazana jest również regularna aktywność fizyczna.