Chcę schudnąć 14 kg w krótkim czasie

Mam 14 lat i ważę 67kg przy wzroście 160 , jestem dziewczyną . Ruszam się tyle samo co moje koleżanki , które mają odpowiednią wagę. W tamtym roku pojechałam na obóz i schudłam przez 2 tyg do 53 kg. Może przez to że jadłam regularnie . U mnie w rodzinie raczej wszyscy są szczupli . Nigdy nie byłam u lekarza z problemem nadwagi. Oto mój przykładowy jadłospis: Śniadanie : 7.00- 2 kromki chleba, herbata. Obiad 15.00 - 5 ziemniaków ,Surówka ,mięso - 1 kotlet, napój gazowany 2 szklanki. Podwieczorek :17- 1 czekolada , 1 paczka chipsów 6 ciastek Kolacja :20- 2 kromki chleba , jogurt, herbata. Dzień weekend. Śniadanie 10- 2 kromki chleba , 1 herbata. Obiad ;14- Ziemniaki -5 , kotlet-1 surówka , napój gazowany 2 szklanki . Podwieczorek;15- 4 kawałki ciasta. Napój gazowany - 1 szklanka , pół czekolady. Jestem alergikiem , biorę leki co wieczór.

Witam,

Dobrze, gdybyś udała się do lekarza ze swoim problemem.
Zleciłby Ci wykonanie podstawowych badań, które pomogłyby w identyfikacji przyczyn Twojego problemu.
Przy obecnej masie ciała i wzroście można u Ciebie stwierdzić otyłość (przekraczasz 97 centyl BMI).
Czas między śniadaniem, a obiadem jest zbyt duży.
Dobrze gdyby udało Ci się włączyć dodatkowy posiłek - II śniadanie.
W śniadaniu brak jest produktów białkowych (mięsa, nabiału).
Nie napisałaś także o stosowanym tłuszczu (maśle, margarynie).
Kotlety - zwłaszcza panierowane i smażone są bardzo kaloryczne.
Jeśli na podwieczorek zjadasz całą czekoladę i całą paczkę chipsów - dostarczasz organizmowi nawet 1000 kcal!, co w przypadku niektórych osób stanowi dzienną dawkę kilokalorii w czasie stosowanej diety odchudzającej!
To zdecydowanie za dużo!
Napoje kolorowe, chipsy, ciasteczka, czekolada są bardzo kaloryczne!

Musisz koniecznie je wyeliminować.
W Twojej diecie praktycznie nie ma owoców (nie napisałaś czy na nie masz alergię).
Zbyt mało jest również warzyw.
Twój problem z nadmierną masą wynika prawdopodobnie ze zbyt dużej ilości zjadanych pokarmów i zbyt małej aktywności ruchowej. Dodatkowe kilogramy mogą wiązać się także ze stosowanymi lekami antyalergicznymi.
Musisz więcej się ruszać i mniej jeść.
Zalecałabym  spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.
Zastosowanie może mieć:
•    wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn tupu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło, gotowanie na parze, gotowanie tradycyjne - są lepsze od smażenia)
•    spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (gruboziarnistych kasz, razowego makaronu, pieczywa ciemnego -  wydłużają uczucie sytości)
•    włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców
•    ograniczenie dodawanego cukru
•    ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.
•    zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.)
•    włączenie do jadłospisu ryb.
Codziennie ćwicz co najmniej przez 30 minut i poproś rodziców, aby zapisali Cię na wizytę u dietetyka pediatrycznego.
Wiem, że może to być ciężkie, ale wyeliminuj słodycze ze swojego jadłospisu.
Pozdrawiam