Chcę schudnąć 15 kg i pozbyć się cellulitu jak najszybciej

Witam serdecznie:) Mam na imię Mirka, mam 24 lata, 167cm i ważę 70kg. O bardzo małej aktywności fizycznej. Jestem mamą 4-miesięcznego Kamilka. Przed ciążą ważyłam 63kg a przed samym porodem 84kg. Mam wystający brzuszek pulchne uda i szerokie biodra. Mam zaparcia, często boli mnie brzuch i mam wzdęcia. Wcześniej podejmowałam próby odchudzania się szczególnie po porodzie. Dodam że niestety nie karmię już piersią. Karmiłam tylko przez 1 miesiąc.   Starałam się mniej jeść, więcej pić. Piłam herbatki odchudzające i antycellulitowe oraz PU-ERH i ROOIBOS, stosowałam również suplementy diety typu: tabletki odchudzające i krople oczyszczające. Poza tym stosowałam kremy wyszczuplające i na cellulit Efekty, mizerne to wychodziło bo często (szczególnie gdy nie widzę efektu odchudzania albo gdy dopada mnie tj. wilczy głód) górują nademną moje zachcianki typu: popcorn smażona kiełbaska spagetti kawa espresso.   Na ćwiczenia fizyczne niestety nie mam czasu. Rzadko też spaceruje. Do tego nie mogę się przekonać bo nie lubię. Praktycznie to siedzę w domu i opiekuję się synkiem. W mojej rodzinie występuje otyłość i nadwaga. Lekarz wykluczył chorobowe przyczyny wystąpienia otyłości i podpowiedział że to może wina zatrzymywania wody w organiźmie. Mam cellulit i rozstępy. Mój przykładowy jadłospis: Dzień powszedni: -9: 00, kiełbasa smażona (1,5 pętka) na oleju rzepakowym (5łyżek), 2 kromki chleba zwykłego mieszanego, 1 łyżka musztardy grillowej i 1 łyżka musztardy rosyjskiej, 1 szkl. herbaty czarnej posłodzonej 2 tabletkami słodziku -12:00, jogurt śliwkowy z musli 180g i 1 banan -15:30, Kawa espresso (2 łyżeczki) z mlekiem (50ml) i 2 tabletki słodziku 2 ciastka z cukrem 3 kromki chleba zwykłego mieszanego z serem twarogowym chudym (50g) i 3 łyżeczkami miodu sztucznego. Dodatkowo w ciągu dnia picie herbat owocowych i wody niegazowanej smakowej ok.5 szklanek Weekend: -8:00, kawa espresso (2łyżeczki) z mlekiem i 2 tabletkami słodziku -10:00, 2 garście słonecznika prażonego z przyprawami -13:00, 4 kromki chleba zwykłego mieszanego z pomidorem (8 plasterków) serem gouda (8 plasterków) ogórkiem (8 plasterków) rzodkiewką (8 plasterków) cebulą (8 plasterków) 2 szklanki herbaty czarnej słodzonej słodzikiem 4 tabletki ogółem jogurt owocowy 150g 1 banan -15:00, pół paczki słonecznika prażonego z przyprawami 1 jabłko -19:00, piwo (0,5l) z sokiem malinowym (50ml) i popcorn (100g). Ponadto w ciągu dnia picie herbat owocowych i wody niegazowanej smakowej ok.5 szklanek.   Nie choruję na choroby przewlekłe. Chcę schudnąć 15kg pozbyć się cellulitu w jak najkrótszym czasie. Proszę o poradę. Dziękuję i cieplutko pozdrawiam:) Mirka.

Witam serdecznie,

Wygląda na to, że Pani problemy z nadwagą mają związek z bardzo złą dietą. Dla przykładu omówię śniadanie:

9: 00 Kiełbasa smażona (1,5 pętka) na oleju rzepakowym(5łyżek), 2 kromki chleba zwykłego mieszanego, 1 łyżka musztardy grillowej i 1 łyżka musztardy rosyjskiej, 1 szkl. herbaty czarnej posłodzonej 2 tabletkami słodziku:

kiełbasa - ok. 400kcal
olej rzepakowy - ok. 400kcal
pieczywo - ok. 150kcal
musztarda - ok. 50kcal

RAZEM - 1000kcal, czyli około 40% Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego, a w przypadku osób odchudzających się ok. 70%.

Ponad to, w Pani jadłospisie nie ma obiadu, warzyw oraz zdecydownie za mało nabiału. Za dużo natomiast jest tłuszczu i słodziku. Przy takiej diecie nie ma szans, aby Pani schudła - nawet przy morderczych ćwiczeniach fizycznych.

Przede wszystkim należy zacząć od ustalenia godzin posiłków - te godziny muszą być stałe, a między nimi nie można niczego podjadać. Śniadanie musi się składać z produktu zbożowego - pieczywo razowe, białkowego - wędlina drobiowa, jajko lub nabiał chudy (do 1,5% tłuszczu, tu UWAGA: ser żółty zawiera ok. 30% tłuszczu) oraz warzyw. II śniadanie - owoce + nabiał, np. jogurt naturalny z obniżoną zawartością tłuszczu. Obiad - produkt zbożowy: kasza, ryż, makaron, produkt białkowy: mięso chude (drób) lub ryba chuda (mintaj, dorsz) oraz warzywa ok. 200g + oliwa z oliwek 1 łyżka. Podwieczorek - zbliżony do II śniadania oraz kolacja - zbliżona do I śniadania.

Powinna Pani zrezygnować z potraw smażonych, oleju (można go zastąpić oliwą z oliwek jako dodatku do sałatek), słodyczy i słonych przekąsek, a także z alkoholu, który pobudza apetyt i dostarcza zbędnych kilokalorii.

Produkty należy wybierać chude, a więc sery żółte i kiełbasy odpadają w pierwszej kolejności. Zbędnych kalorii dostarcza także musztarda i wszystkie inne sosy.

Jogurty niech Pani je naturalne do 1,5% tłuszczu i dodaje do nich otręby, płatki owsiane lub owoce. Będą tak samo kaloryczne, co owocowe, ale bardziej się Pani nimi naje.

Herbatki spalające tłuszcz raczej nie przyniosą efektów. Rozstępy i cellulit znikną przy wzmożonej aktywności fizycznej (może Pani wykonywać ćwiczenia w domu), piciu dużych ilości wody niegazowanej oraz zdrowej diecie z ograniczoną zawartością tłuszczu.

Pozdrawiam