Chcę schudnąć 20 kg. Czy to możliwe w pół roku?

Witam! Może zacznę od tego, że mam 16 lat i ważę około 70 kilo. Nie wiem dokładnie, ale raczej brzydzę sie swojego ciała, więc nie lubię się ważyć. Mam 173 cm wzrostu i chciałabym być szczupłą, szczęśliwą nastolatką, tylko z jednej strony chciałabym schudnąć dużo i szybko, a z drugiej nie, bo boję się konsekwencji, czyli brak mięsiączki. Chciałabym, aby Pani dobrała mi odpowiednią dietę, ale też nie taką, w której będę wolno chudła, znaczy ja już sama nie wiem. Po prostu chcę schudnąć, chcę schudnąć do września 20 kg. Nie mam żadnych problemów zdrowotnych, miałam ostatnio robione badania krwi, moczu i to wszystko jest okej, tylko OB mam lekko, ale to troszkę, podwyższone. U mnie w domu wszyscy są szczupli, moja mama w moim wieku była taka chuda, teraz jest troszkę puszysta, ale to przez to, że urodziła trójkę dzieci, a tak wszyscy są szczupli. Ja na ogół nie jem dużo, tylko właśnie w tym problem. Ja potrafię nie jeść nic przez cały dzień, a w nocy obżeram się jak świnia i to wszystko przez to. BŁAGAM PANIĄ, NIECH MI PANI POMOŻE. NIECH MI PANI DOBIERZE ODPOWIEDNIĄ DIETĘ, DZIĘKI KTÓREJ SCHUDNĘ I NIE ZANIKNIE MI MIESIĄCZKA ;( Aha, i jeszcze jedno, co do ćwiczen to ćwiczę jedynie na wf. w szkole i na siłowni też w szkole. Chodziłam kiedyś na fitness i kiedy Pani mi dobierze odpowiednią dietę, to chyba zacznę znowu! Z GÓRY DZIĘKUJĘ I PROSZĘ O SZYBKIE ODPISANIE NA PYTANIE!
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 23,4. Odpowiada to przedziałowi między 75, a 90 centylem. Masz prawidłową masę ciała.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Odstołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Nie polecam Ci szybkiego chudnięcia, gdyż ciągle się rozwijasz.

Doboru ćwiczeń możesz dokonać po lekturze artykułu: ćwiczenia.

Gorąco polecam zajęcia fat-burner, ukierunkowane na spalanie tkanki tłuszczowej. Minimum aktywności fizycznej to 30-40 minut dziennie. Dodatkowo na zajęcia aerobiku możesz uczęszczać 2-3 razy w tygodniu. Każda godzina zajęć wiąże się ze spaleniem ok. 500 kcal. Aby spalić 1 kg tk. tłuszczowej, musisz ćwiczyć przez ok. 14 godzin. Przy zajęciach w ilości 3 godz. tygodniowo redukcja masy ciała o 1 kg zajmie Ci ok. 4,5 tygodnia. Jeśli wcześniej nie ćwiczyłaś, wysiłek wprowadzaj stopniowo.

Unikaj także żywności typu fast food, słodyczy, produktów smażonych, kolorowych, dosładzanych napojów, alkoholu.

Pozdrawiam