Chcę schudnąć 3 kg - dlaczego waga stoi?

Mam 16 lat mam ok.157cm wzrostu przy porannym ważeniu ważę 49,2 chciałabym schudnąć 3kg jem 5 posiłków dziennie zdrowych nie jem słodyczy nie pije kolorowych itp. Od marca odchudzałam się z konsultacją dietetyka ważyłam 58 do czerwca 48 ale jak zaczęłam chodzić na aerobic to waga wzrosła do 49 chciałabym ważyć 46 co mam zrobić. Ograniczyłam ilość jedzenie jem nie zbyt dużo i boje się, że nie będę umiała wyjść z diety. Zaczęłam też obsesyjnie patrzeć na siebie w lustrze nie umiem zaakceptować siebie jestem rozdrażniona ciągle wybucham chce w końcu normalnie jeść żebym była najedzona boje się  przytyć
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Z Pani opisu wynika, że wszystko przebiega prawidłowo. Na początku stosowała Pani jedynie dietę, w związku z tym waga znacząco spadała. Kiedy rozpoczęła Pani treningi waga wzrosła. Sytuacja ta spowodowana jest przyrostem masy mięśniowej. Z tego też powodu w czasie diety lepsze jest mierzenie obwodów brzucha czy fałdów skórnych. Jeżeli jest Pani nadal pod opieką dietetyka, może Pani wspomnieć o treningach i związanym z nimi przyrostem wagi.

Na koniec, chciałabym podkreślić, że ograniczenie kalorii do minimum, przynosi odwrotny skutek od zamierzonego. Organizm zwalnia wtedy metabolizm magazynuje wtedy każdą ilość dostarczonej energii.
Pozdrawiam.