Chcę schudnąć 8 kg - jak?

Witam. Chciałabym schudnąć do 50 kg. Przed pujściem do szpitala ważyłam 60 kg. Niestety przez problemy ze szczęką przez w ciągu dwuchdni zjadłam tylko jogurt, a po powrocie do domu jadłam tylko zupki chińskie i tego typu jedzenie. Mimo, że potem zaczełam normalnie jeść, schudłam 2 kg bez efektu yoyo. Potem udało mi się do 56 ale znowu wróciłam do 58. Chciałabym się dowiedzieć jak to jest z ta glodowką?? Podobno jeden dzień nic nie pomaga, a na więcej raczej nie moge sobie pozwolić, bo boje się, że jeszcze zemdleje na ulicy...
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jeśli chodzi o głodówkę to jeden dzień pomaga oczyścić organizm ze zbędnych produktów przemiany materii, ale jest jeden warunek - trzeba przez ten dzień pić bardzo dużo płynów - zwłaszcza niegazowanej wody mineralnej. Można dodać do niej cytrynę - przeciwutleniacze takie, jak witamina C zawarta w cytrynie korzystnie wpływają na oczyszczanie organizmu. Ale nie jest to sposób na odchudzanie.

Głodówka trwająca przez kilka dni może prowadzić do odwodnienia organizmu (nawet jeśli się dużo pije), hipoglikemii, czyli spadku poziomu cukru we krwi i zakończyć się brakiem siły, problemami z koncentracją, a nawet utratą przytomności. Odradzam głodzenie się.

Lepszym rozwiązaniem będzie dla Pani wprowadzenie 5 niewielkich posiłków dziennie o stałych porach plus wzrost aktywności fizycznej. Prawdopodobnie z powodu diety składającej się jedynie z jogurtów i zupek, Pani metabolizm znacznie się obniżył. Regularne posiłki  iaktywność fizyczna pomogą ją zwiększyć bez konieczności głodzenia się.

Pozdrawiam serdecznie