Chcę schudnąć, ale nie mam czasu na ćwiczenia!

Witam, Mam 16 lat i przy wzroście 164 cm ważę około 63 kg. Moim głównym problemem są brzuch i uda. Niestety nie mam czasu, aby ćwiczyć w ciągu dnia. W szkole mamy wychowanie fizyczne 3 razy w tygodniu, jednak głównie skupiamy się wtedy na siatkówce. Chciałabym dostać jakieś wskazówki odnośnie tego, co mogłabym zmienić w swojej diecie. Chciałabym też podkreślić, że jeżeli chodzi o różnego rodzaju mięsa, wędliny itp. to raczej ich nie jem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę. Jeśli do regularnej aktywności fizycznej, dołączysz prawidłowe odżywianie, nie powinnaś mieć problemu z utratą masy ciała. Pamiętaj, aby nie stosować restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą Ci bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Jeśli chcesz stracić zbędny tłuszcz z okolic brzucha, możesz dodać do swojego treningu na lekcjach w-fu ćwiczenia na tę partię ciała. Przykładowo wykonuj 20 minut ćwiczeń siłowych np. brzuszki, pompki, i inne, które najdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl, a potem minimum 30 minut ćwiczeń tlenowych. Oprócz siatkówki świetne będzie pływanie, które wysmukla brzuch, przy czym nie jest męczące. Jeśli chodzi o odżywianie, zajrzyj do artykułów http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-odchudzanie-brzucha oraz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.

Pozdrawiam