Chcę schudnąć ale nie mogę. Co robię źle?

Witam! Mam 23 lata, mam 159 cm wzrostu i ważę 57-58 kg. Moim problemem jest to, że nie mogę schudnąć. Najbardziej chciałabym się pozbyć wypukłego brzucha, który nie pasuje do reszty mojego ciała - nie wiem czemu ale nie jestem pulchna równomiernie tylko wywala mi sam brzuch. Chciałabym schudnąć około 4 kg. Przez ostatnie 17 dni, będąc przed miesiączką stosowałam dietę 1000 kalorii. Przed dietą ważyłam 58,4 kg. Dodam, że nie będąc na diecie, moja waga bardzo się waha, w ciągu dwóch dni potrafię stracić/przytyć 1-2 kg, zupełnie nie wiem czemu. Inne diety u mnie nie działają, gdyż wielu rzeczy nie lubię, a przy tej diecie sama sobie dozowałam co jem i ile. W tym czasie miałam dni, gdzie raz zjadłam 2000 kalorii (były urodziny koleżanki o opiłam się kalorycznego wina), ale raczej trzymałam się 1000. Jadłam 5 posiłków dziennie (250+100+350+100+200 kalorii), chodziłam również na basen 2 razy w tygodniu. Po dwóch tyg. diety schudłam około 1 kg, ale myślałam, że tak mało bo jestem przed miesiączką i po okresie waga mi spadnie jeszcze bardziej. Jednak po miesiączce moja waga była taka sama i na dzień dzisiejszy ważę 57,3 kg - po 17 dniach diety. Wściekłam się trochę, bo po ciężkiej pracy z dietą - żadnych efektów nie było. 1 kg to bardzo mało na mnie, zwłaszcza że po okresie, a takie wahania wagi to ja mam bez diety. Więc postanowiłam robić A6W żeby pozbyć się brzucha. Wszystko super, tylko bardzo plecy mnie bolą - część lędźwiowa. Kilka razy miałam rwe kulszową, ale teraz już jest wszystko ok, no i staram się chodzić na basen który pomaga na plecy. Bardzo proszę o pomoc - co robiłam źle w diecie, ewentualnie czy są może jakieś ćwiczenia na brzuch które nie obciążają pleców? Z góry dziękuję za pomoc.
23 LAT ponad rok temu

Witam,

Na początku jednak chciałam przestrzec przed stosowaniem diet redukcyjnych (diet cud) takich jak dieta 1000 kcal czy inne równie niskokaloryczne i niezróżnicowane. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede wszystkim jest niekorzystne dla zdrowia.

Przede wszystkim dieta 1000 kcal jest to zbyt niskoenergetyczna. Pani BMI jest prawidłowe, dlatego nie powinna aż tak obniżać Pani kaloryczności diety. Myślę, że 1500 kcal z pewnością pozwoli na utratę tych 4 kg. Proszę jednak pamiętać, że osoby z nadwagą (do których Pani się nie zalicza) chudną od 0,5 do 1kg w ciągu tygodnia, dlatego u Pani może to potrwać nieco dłużej. Wahania 1-2 kg w ciągu dnia są rzeczą normalną. Powinna się Pani ważyć rano, na czczo, zawsze o tej samej porze, po wypróżnieniu i bez ubrania, to pozwoli na prawidłowe kontrolowanie wagi.

Dobrą formą aktywności fizycznej na wyszczuplenie brzucha bez obciążania kręgosłupa jest jazda na rowerze oraz pływanie. Wykorzystują one, bowiem wszystkie partie ciała, nie przeciążają stawów i nie są bardzo męczące, dzięki czemu można ćwiczyć dłużej, a tym samym skuteczniej spalać tłuszcz. Dodatkowo prawidłowo wykonywane brzuszki nie męczą kręgosłupa, dlatego proszę zajrzeć na stronę www.abccwiczenia.pl gdzie ćwiczenia są pokazane w formie wideo, co ułatwia ich prawidłowe wykonywanie.

Pozdrawiam.