Chcę schudnąć bez efektu jojo

Jestem dziewczyną, mam 15 lat, 165 cm wzrostu i 76 kg wagi. Źle czuję się ze swoim ciałem, chcę coś ze sobą zrobić, aby dosyć szybko i skutecznie schudnąć. Jem regularnie - rano śniadanie (płatki z mlekiem, kanapka, lub jakiś owoc czy jogurt), potem w szkole, kanapkę z chudą wędliną, zielona sałata oraz jogurt lub jabłko. Gdy przychodzę do domu, jem normalny obiad, lecz tylko jedno danie, średniej porcji. Około 6-7 jem kolacje, zależnie od apetytu - owoc lub jogurt, jajka, czy kanapki. Chleb zazwyczaj jem pełnoziarnisty. W domu są słodycze, więc czasem się skuszę. Jestem leniwa, nie stosuję żadnych ćwiczeń, lecz codziennie chodzę prawie 10 km. W weekendy, sytuacja jest podobna, jedyna różnica to to, że jem śniadanie, obiad, kolacja, ewentualnie owoc w międzyczasie. Wiem, że za mało piję, ale jak już to wodę lub herbatę, od tygodnia pijam herbatki przeczyszczające. Wydaje mi się, że odżywiam się dosyć zdrowo, ruszam się - w końcu 10 km to nie mało, ale nie mogę spaść w wadze, a mam ewidentną nadwagę. Chciałabym schudnąć co najmniej 10 kilo, lecz nie wiem jak mam to zrobić -co mam konsekwentnie odsunąć, a co jeść. Proszę o pomoc...

Witam,

Podany przez Ciebie sposób odżywiania rzeczywiście nie powinien powodować tycia, chyba, że przyczynami przybierania na wadze są:

1. wolny metabolizm
2. podjadanie między posiłkami
3. spożywanie dużych ilości: słodyczy, fast-foodów, słodkich napojów
4. nieregularne pory zjadania posiłków.

Ponieważ tycie obserwuje się także w przypadku przyjmowania niektórych leków, czy istnienia pewnych chorób, niezbędna jest konsultacja lekarska.

Nie wiem, czy zawsze byłaś pulchna, czy też zaobserwowałaś nagły skok wagi?

Odradzam wspomaganie wypróżnienia poprzez stosowanie preparatów przeczyszczających (chyba, że doradził Ci to lekarz). Długotrwałe ich przyjmowanie może rozregulować naturalny rytm wypróżnień. Groźne jest także działanie odwadniające.

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Porozmawiaj z rodzicami.

Pozdrawiam