Chcę schudnąć: czy dobrze się odżywiam?

Witam! Mam 15 lat i 171,5 cm wzrostu. Rano, gdy się ważę, moja waga wynosi 56,3 kg. Wieczorem, gdy się ważę, moja waga wynosi 56,6 kg. W czasie okresu moja waga to 58-58,8kg. Co zjadam? - (poniedziałek-piątek): śniadanie 7:00 mleko 0,5% 25ml płatki 25g- 3 łyżki cornflakes, 2 łyżki czekoladowych, 3 łyżki płatków z błonnikiem, drugie śniadanie 11:00 mandarynka albo jabłko, obiad 13:00 lub 14:00: zupy 300 ml: *rosół z makaronem *pomidorowa z ryżem *ziemniaczana *grzybowa z makaronem *barszcz z ziemniakami lub uszkami *żurek z ziemniakami, drugie danie: *kotlety sojowe w płatkach owsianych x2 smażone na 1 łyżce oliwy z oliwek lub winogron + jeden gotowany ziemniak + 30g buraków *kawałek 150g mięsa duszonego w warzywach+ jeden ziemniak + 30g buraków *makaron z serem białym(chudym) *fasolka 300ml *1 naleśnik z serem *2 ziemniaki z kwaśnym mlekiem + jajko sadzone, podwieczorek 16:00 (jem go tylko wtedy, gdy jem obiad o 13:00): mandarynka kolacja 18:00: *jedna kromka chleba czarnego domowego (obliczyłam że ma 60kcal)+ 30g serka białego 3%+ 1/2 pomidora.

Co piję? - po każdym posiłku szklankę wody, w ciągu dnia 3 herbaty. W soboty i niedziele śniadanie jem o 10:00 obiad o 14:00 kolację o 18:00 lub 19:00, a w soboty jem coś słodkiego typu batonik, lody. Ćwiczenia: mam opracowany plan ćwiczeń na 8 tygodni (teraz rozpoczynam 3 tydzień). Ćwiczę ok. 50min dziennie + 30 min. spaceru codziennie + 45 min. ćwiczeń na WF. Co powinnam zmienić w moim jadłospisie? Czy mogę pić więcej, bo słyszałam, że jeśli pije się za dużo to można mieć kłopoty ze zdrowiem? Czy mogę jeść więcej słodyczy? Ile mogę jeszcze schudnąć? Czy mam odpowiednio dużo ruchu fizycznego? Jakie słodycze ewentualnie mogę jeść? Czy ciasto marchewkowe ma mało kcal? Czego brakuje w mojej diecie? Czy to normalne przybrać na wadze w czasie okresu? Jak zwalczyć chęć na słodkie? Czy jem w odpowiednich godzinach? Proszę o profesjonalną odpowiedź i z góry serdecznie dziękuję :)

Witam.

Przede wszystkim za bardzo kontrolujesz swoje kalorie, a nie o to w zdrowym odżywianiu chodzi. Nie powinnaś się odchudzać, ponieważ Twoja masa ciała wskazuje na normę, jednak jeśli nadal będziesz tracić na masie ciała bardzo szybko zmieni się w niedowagę, co nie będzie korzystne ani dla Twojego zdrowia ani też wyglądu. Twój jadłospis na pierwszy rzut oka jest prawidłowy, jednak dodałabym więcej warzyw.

Możesz pić tyle na ile masz ochotę, około 2 l na dzień. Możesz jeść słodycze, ale najlepiej domowej roboty raz w tygodniu. Ciasto marchewkowe jest jak najbardziej polecane. Wysiłku fizycznego masz aż nadto. Powinniśmy ćwiczyć 30 minut dziennie lub 60 minut 3 razy w tygodniu. To normalne, że podczas okresu przybierasz na masie ciała. Również godziny spożywanych posiłków są odpowiednie. Uważam, że za bardzo przejmujesz się dietą i powinnaś nieco przystopować.

Pozdrawiam.