Chcę schudnąć - jak to mogę zrealizować?

Dzień dobry, Pani jest moją ostatnią deską ratunku, mam chłopaka, kocham go. Ile jestem za gruba, ja ważę 78 kg? On mówi, że jestem ładna, ale ja jestem za gruba, niech mi Pani pomoże. Proszę!:(

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety w opisie nie zamieściła Pani swojego wzrostu. Nie jesteśmy zatem w stanie ocenić, czy Pani waga jest prawidłowa/nadmierna oraz ile ewentualnie powinna wynosić.

Jeżeli jednak rzeczywiście powinnaś się odchudzać, najlepiej byłoby gdybyś robiła to pod okiem dietetyka. Dietetyk pozna Twoje aktualne nawyki, dopyta o Twój stan zdrowia, rytm dnia, upodobania kulinarne, itp. Dzięki temu będzie mógł ułożyć plan żywieniowy dopasowany do Twoich potrzeb. Działania te zwiększą szansę na powodzenie oraz nauczą Cię zasad zdrowego odżywiania.
Zanim jednak umówisz się na wizytę poczytaj o zdrowych nawykach żywieniowych np. w artykule http://portal.abczdrowie.pl/bilansowanie-zdrowej-diety

Jak najszybciej wprowadź także w życie zdrowe nawyki żywieniowe:
- 5 posiłków dziennie, o stałych porach co 2-3 godziny,
- wybór produktów zgodnie z piramidą żywieniową,
- unikaj tego co niezdrowe (m.in.: fast foody, słodycze, chipsy, gazowane słodzone napoje),
- zwiększ aktywność fizyczną,
- pij dużo wody (ok. 2 litrów),
- wysypiaj się (8-9 godzin).