Chcę schudnąć: jak to zrobić szybko i skutecznie?

Witam, co mam zrobić jeżeli moja waga to 55kg, a wzrost to 147cm. Chciałbym ważyć 48kg co najmniej. Proszę o pomoc
ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała świadczy o nadwadze, dlatego powinnaś zacząć dbać o swój styl życia. Obecnie coraz częściej młodzież cierpi na nadmiar masy ciała, co jest bardzo niekorzystne dla ich zdrowia w chwili obecnej i w przyszłości.

Jednak nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających. Moja rada jest taka, aby udać się do specjalisty dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiedni program żywieniowy, pomoże uporać się z nadwagą i nauczy jak zdrowo się odżywiać. Odchudzanie na własną rękę nie jest korzystne. Możesz jednak już od dziś zacząć zdrowo się odżywiać.

Powinnaś unikać:
- słodyczy, cukierków
- wody smakowej, napojów gazowanych, napojów słodzonych, nektarów
- serków topionych i typu fromage, które mają bardzo dużo tłuszczu (zastąp je serem twarogowym chudym i półtłustym, sporadycznie żółtym, serem feta light, serkami wiejskimi light)
- jogurtów owocowych (zastąp je naturalnymi z dodatkiem świeżych owoców)
- bułek i pieczywa pszennego białego (zastąp go pieczywem pełnoziarnistym lub graham)
- produktów smażonych i w panierce (jedz mięso gotowane, pieczone czy duszone bez obsmażania)

Dodatkowo:
- Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny- 3 duże i 2 małe posiłki (nie więcej)
- Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.
- Unikaj takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.
- Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
- Pij przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów.

Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka oraz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Zdrowe odżywienie musi być poparte aktywnością fizyczną. Codziennie bądź aktywna minimum 30 minut. Wsiądź na rower, pobiegaj, czy zapisz się na zajęcia dodatkowe. Polecam również basen. W domu ćwicz razem z nami. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.