Chcę schudnąć lecz nie wiem jak?

To moje informacje: -13 lat -mój wzrost to 175 cm -waga to 76 kg -mężczyzna -jestem bardzo aktywny fizycznie. Wcześniej nie podejmowałem różnych diet. Nie choruje na choroby takie jak cukrzyca. Mój dzienny jadłospis to -ok. 7,00 śniadanie przed wyjściem do szkoły -ok. 12/13 2 śniadanie 2 bułki -ok. 16/17 obiad -ok. 18,30 kolacja Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Witam.

Twoje BMI wynosi 24,83.
Na siatce centylowej odpowiada to nadwadze, niemniej ponieważ napisałeś, iż intensywnie ćwiczysz, większa masa ciała wcale nie musi oznaczać dużego otłuszczenia ciała, lecz dobrze rozwiniętą tkankę mięśniową.

Z tego też względu ostatecznej oceny prawidłowości mc powinien dokonać lekarz.
Poproś rodziców, aby wybrali się z Tobą na konsultację.

Odnośnie nawyków żywieniowych - nie jestem w stanie ocenić, czy odżywiasz się prawidłowo, ponieważ zamiast jadłospisu (danych odnośnie produktów/posiłków zjadanych w ciągu całego dnia), podałeś jedynie rozkład posiłków (ich godziny).

Do szkoły pownieneś zabierać II śniadanie.
Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam

P.S
Porozmawiaj z rodzicami i ustalcie "plan działania".