Chcę schudnąć parę kilo czy jest to możliwe?

Witam Serdecznie:) Mam 14 lat 166 wzrostu i ważę 55kg. Chciałabym zgubić parę kilogramów. A głównie chodzi mi o jakąś lekką dietę, która mi w tym pomoże, jestem z małego miasteczka i nie mam takich możliwości aby skakać do supermarketu po jakieś wykwintne warzywa owoce czy nabiał, mam na myśli taką dietę, która idealnie będzie współgrała i (wspomagała mnie) z moimi treningami i ćwiczeniami. Oprócz wf w szkole chodzę na treningi tańca (poniedziałek wtorek) oraz na piłkę ręczną (środa) dni bez treningów chcę wypełniać ćw. na poszczególne partie ciała. Myślę, że moim problemem jest to, że do szkoły nie biorę nic do jedzenia ewentualnie małą mandarynkę, gdy wracam jem kilka kanapek itd. opycham się aż zrobię się senna, przez to czuję się ciężka. I dopiero wieczorem zaczynam znowu coś jeść. Jestem skłonna do wyrzeczeń i dużego wysiłku, więc bardzo proszę o radę. Pozdrawiam serdecznie Nim:)
14 LAT ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej nie ma powodów do odchudzania, gdyż Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa.
Dobrze, że jesteś aktywna, warto jednak stosować zasady zdrowego odżywiania.
Pomoże Ci w tym Piramida IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Dobrze, gdybyś zabierała ze sobą II śniadanie, zmniejszy to napady głodu (później zjesz mniej) i pomoże w utrzymaniu metabolizmu na stałym poziomie.
Artykuł, w którym podejmowana jest ta tematyka:
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Pozdrawiam