Chcę schudnąć szybko. Proszę o pomoc!

Witam, nazywam się Julia, mam 13 lat, mam 167cm i ważę 59 kg. Nigdy wcześniej się nie odchudzałam. Mój jadłospis wygląda tak:codziennie na śniadanie jem płatki na mleku, na 2 śniadanie jem zazwyczaj kanapkę, (mam problem z tym, jak opanować się przed kupieniem sobie w sklepiku szkolnym czegoś słodkiego), na obiad jem zupę albo ziemniaki z kotletem, kolację jadam późno i jest to zazwyczaj kanapka. Lubię też podjadać w nocy. Bardzo lubię jeść owoce takie, jak jabłka czy brzoskwinie. Proszę o skuteczną dietę. Z góry dziękuję!

Witam!

Twoje obecne BMI wynosi 21,23, co na siatce centylowej oznacza obszar między 75, a 90 centylem. Oznacza to, iż nie masz nadwagi. Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojej sylwetki - zwiększ aktywność fizyczną.

To, co możesz zrobić, to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pamiętaj o UREGULOWANIU pór posiłków. Optymalna ilość to 4-5 w ciągu dnia (z ok. 3 -godzinnymi przerwami).

Pozdrawiam