Chcę starać się o dziecko - jak obliczyć dni płodne?

W grudniu dostałam okres 12.12.2010r. teraz dostałam okres 13.01.2011r. Czy możecie mi powiedzieć, w który dzień są dni płodne. Proszę o pomoc, gdyż bardzo chcemy mieć dzidziusia. Serdecznie dziękuje i pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Celem orientacyjnego określenia dni płodnych i niepłodnych należy zastosować następującą zasadę. Od najkrótszego dnia cyklu należy odjąć 20 a od najdłuższego 11. Np. jeżeli najkrótszy cykl ma 25 dni to 25-20-=5 a najdłuższy 29 dni to 29-11=18. Zatem dni płodne przypadają pomiędzy 5 a 18 dniem cyklu.
Proszę odnieść tę zasadę do swoich cykli i określić dni płodne i niepłodne.

Pozdrawiam