Chcę szybko i efektownie schudnąć, głównie na brzuchu!

Witam, mam 12 lat i chciałabym schudnąć 15 kg (efektownie i szybko). Mam za dużo tłuszczu na całym ciele, ale najbardziej fałdki przeszkadzają mi na brzuchu. Mam 155 cm wzrostu i ważę 60 kg. Moje przyjaciółki są szczupłe i źle się czuję w obecności chłopaków z mojej klasy. Może są jakieś ćwiczenia na brzuch, które mi pomogą. Dziękuję!

12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, ale z pewnością nie powinnaś chudnąć 15 kg! To zbyt dużo, jesteś bowiem w wieku dojrzewania i cały czas rośniesz, więc ta różnica może się wyrównać. Przede wszystkim zwróć uwagę na swoje nawyki żywieniowe i zwiększ aktywność fizyczną. Być może popełniasz także podstawowe błędy żywieniowe, które utrudniają skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej. Bardzo ważne jest spożywanie śniadań, II śniadań, obiadów, podwieczorków oraz lekkich kolacji. Między tymi posiłkami nie powinnaś podjadać. To bardzo ważne, bo organizm każdy zjedzony produkt traktuje jak posiłek.

Unikaj niezdrowych przekąsek, które można kupić w sklepiku - wybieraj kanapki zrobione w domu, jogurty naturalne, warzywa czy owoce. Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi zdrowego żywienia i zastosuj się do nich (http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki). Pamiętaj też, że nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających, które wpływają negatywnie na zdrowie, rozwój i metabolizm!

Oprócz odżywiania ważna jest aktywność fizyczna, która nie tylko pozwala na utrzymanie prawidłowej masy ciała oraz na uniknięcie chorób w wieku późniejszym. Dodatkowo świetnie poprawia humor. Staraj się codziennie ćwiczyć lub chociażby chodzić na długie spacery, nie unikaj lekcji Wf-u, a weekendy spędzaj aktywnie. Zajrzyj też na stronę poświęconą ćwiczeniom www.abccwiczenia.pl. Ćwiczenia na brzuch znajdziesz np. tutaj http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-odchudzanie-brzucha.

Pozdrawiam